İŞYERİ AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ

HİZMETLERİMİZ

İŞYERİ AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ

İşyeri Aydınlatma ölçümü

Aydınlatma ölçümü ;İş Sağlığı ve İş Güveliği Kanunu gereğince zorunlu olup, aydınlık şiddetinin standartlar çerçevesinde, maksimum ve minimum sınırlar arasında olması gerekir. Aydınlatma ölçümü, konusunda yetkili, uzman personel tarafından kontrol edilmelidir.

Çalışmakta olan işletmelerin, aydınlık düzeyleri periyodik olarak kontrol edilmelidir. Bu gereklilik ve 1475 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri gereğince 11.01.1974 tarih ve 14765 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü” gereğince zorunludur.

İşyerlerinin yeterli şekilde aydınlatılması işlerin ilerleyişi esnasında meydana gelebilecek olan kazaların önlenebilmesi açısından son derece önemli bir etkendir. İnşaat gibi karanlık ortamlarda şaft boşluğuna düşme sonucunda da ölüm ile sonuçlanabilecek çok ciddi kazalar meydana gelebilmektedir. Aydınlatma ölçümü ise COHSR 928-1-IPG-039 standartlarındaki sınır değerler ile karşılaştırılarak işyerinin yeterli şekilde aydınlatma seviyesinin belirlenmesinde etkili bir yol oynamaktadır.

Aydınlatma Ölçümü Nasıl Yapılır?

Örnekleme yapılmış olan noktalardaki tehlikeli sayılabilecek olan veya sık sık kullanılan yerlerin seçimi özenle yapılmalıdır. İş yerindeki yer alan ilgili bölümlerin aydınlatma seviyelerinin en iyi şekilde karşılanabilmesi için ölçümlerimizi sizler için alanında tecrübeli ve eğitimli personellerimiz ile birlikte yapmaktayız.

ACAR OSGB olarak; Ölçüm sonuçlarımızda en iyi ölçüm belirsizliği hesaplamasını tespit ederek verdiğimiz sonuçların %95 oranında garanti altına alınmasına da sağlayarak sizlere en doğru yönlendirmeyi yapabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygunluk belgeli ve marka değeri olan araç ve ekipmanlar ile yaptığımız ölçümlerimiz en doğru sonuçların alınabileceği son teknolojiden yararlanılarak üretilmiş olan ekipmanlardır.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.